نحوه تغییر جهت یک صفحه تنها در MS Word

لطفاورودیاعضویتپستهای دوستداشتنی
مقاله
نحوه تغییر جهت یک صفحه تنها در MS Word

نرم افزار MS Word به شما این امکان را می دهد تا اسناد خود را با صفحاتی که در نمای افقی یا عمودی قرار دارند ایجاد کنید . شما می توانید جهت صفحات را هر زمان که خواستید تغییر دهید، اما این تغییر بر روی تمام صفحات یک سند اعمال می شود. گزینه ای برای تغییر جهت صفحه برای یک صفحه خاص در MS Word وجود ندارد، حداقل یک راه واضح و روشن وجود ندارد. اگر می دانید که کدام یک از گزینه ها می تواند چنین کاری برای شما انجام دهد، می توانید جهت گیری های مختلفی را برای هر صفحه در یک سند تنظیم کنید.اما اگر نمی دانید، به شما پیشنهاد می کنیم که این آموزش ویکی هو را از دست ندهید.

تغییر جهت صفحه برای یک صفحه تنها

یک سند MS Word را باز کنید و به صفحه ای که می خواهید جهت آن را تغییر دهید بروید. اطمینان حاصل کنید که روی صفحه مورد نظر شما متن وجود دارد و متن را انتخاب کنید. با متن انتخاب شده، به برگه Layout بروید. در این برگه، می توانید یک دکمه با نام ‘Orientation‘ را ببینید. با این حال، آن را نادیده بگیرید و به جعبه ابزار که بخشی از آن است نگاه کنید .

نحوه تغییر جهت افقی یا عمودی برگه برای یک صفحه در MS Word

روی دکمه کوچک فلش در گوشه پایین سمت راست جعبه ابزار Page Setup کلیک کنید. به برگه Margins در صفحه Page Setup بروید و جهتی را که قصد دارید برای صفحه تنظیم کنید را انتخاب کنید. در بخش Preview، منوی کشویی «Apply to» را باز کنید و گزینه «Selected text» را انتخاب کنید.

نحوه تغییر جهت افقی یا عمودی برگه برای یک صفحه در MS Word

همه کارهایی که برای تغییر جهت صفحه مورد نظرتان باید انجام می دادید، انجام شد. حالا باید صفحه شما به جهتی که انتخاب کرده اید تغییر جهت بدهد.

نحوه تغییر جهت افقی یا عمودی برگه برای یک صفحه در MS Word

شما می توانید این تغییر جهت را به چند صفحه در یک سند نیز اعمال کنید و آنها مجبور نیستند که همسو باشند. این کار واقعا مفید است.بخصوص زمانی که شما یک جدول با تعداد زیادی ستون دارید که متناسب با یک صفحه portrait نیست. به همین ترتیب، برای تصاویر و نمودارها. این یک راه عالی برای اضافه کردن آنها است و مجبور نیستید که اندازه آنها را کوچک کنید.

محدودیت ها

در این حالت مشکلات قالب بندی وجود خواهد داشت و برخی از متن هایی که در اصل در یک صفحه در حالت عمودی مناسب می باشند ممکن است زمانی که در حالت افقی قرار می گیرند، به صفحه دوم بروند. ممکن است فکر کنید یک صفحه گسترده تر به این معنی است که فضای بیشتری برای متن وجود دارد، اما یک صفحه گسترده تر میتواند خطوط کوچکتر کمتری داشته باشد.

جهت گیری صفحه از متن پیروی می کند بنابراین هر بار که قطعه ای از متن را حرکت می دهید، می تواند باعث بهم ریختگی فرمت بقیه سند شود. در نهایت، اگر شما در مورد به اشتراک گذاری سند با کسی برنامه ریزی کنید، بهتر است یک نسخه قابل ویرایش را به اشتراک نگذارید مگر اینکه مطلقا لازم باشد. این ترفند MS Word شناخته شده نیست و اگر کسی بخواهد سند شما را ویرایش کند، از آنچه که در طرح بندی سند یا قالب بندی آن انجام داده اید خوشحال نخواهد شد.

 

نظرات و پیشنهادات خود را در مورد این ترفند مایکروسافت ورد ، در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید.

Reactions

0
0
0
0
0
10
قبلا به این پست واکنش نشان داده شده.

واکنش ها

10

کسی این مطلب را نپسندید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *