نحوه اتصال یک چاپگر USB 2.0 به پورت USB 3.0 در ویندوز 10

لطفاورودیاعضویتپستهای دوستداشتنی
مقاله
نحوه اتصال یک چاپگر USB 2.0 به پورت USB 3.0 در ویندوز 10

اگر در پنج سال گذشته یک لپ تاپ خریداری کرده باشید، باید حداقل یک پورت USB 3.0 در سیستم خود داشته باشید. اگر دستگاه شما جدیدتر باشد، شانس خوبی است که همه پورت های USB شما 3.0 هستند یا اکثریت آنها USB 3.0 هستند. این به این دلیل است که USB 3.0 سریعتر است و این تکنولوژی استاندارد جدید در حال فراگیر شدن و حرکت رو به جلو است. شما می خواهید لپ تاپ شما دارای پورت USB 3.0 باشد تا بتواند با دستگاه های آینده کار کند. تنها مشکل این است که قصد ندارید دستگاه هایی را که هنوز از USB 2.0 استفاده می کنند از چرخه استفاده خارج کنید. به طور مثال چاپگر شما. اگر شما یک چاپگر قدیمی دارید که هنوز از USB 2.0 استفاده می کند و یک چاپگر USB 2.0 را بخواهید به یک پورت USB 3.0 متصل می کنید، ویندوز همیشه به طور درست کار نمی کند. خبر خوب این است که شما مجبور نیستید چاپگر قدیمی خود را کنار بگذارید. شما هنوز هم می توانید از آن استفاده کنید.

دو روش وجود دارد که می توانید از آنها برای اتصال یک چاپگر USB 2.0 به پورت USB 3.0 در ویندوز استفاده کنید. ما فرض می کنیم که شما هیچ پورت USB 2.0 برای اتصال به سیستم ندارید. پورت USB را روی دستگاه خود بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ جایگزینی ندارید. اگر همه پورتهای شما USB 3.0 هستند، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

پورت کامپوزیت

شما ممکنه که فقط پورت USB 3.0 روی لپ تاپ خود داشته باشید اما یکی از آنها قطعا یک پورت کامپوزیت است. پورت کامپوزیت USB یک پورت است که از چندین دستگاه پشتیبانی می کند. این معمولا پورت شارژ در سیستم شما است. اگر مطمئن نیستید که یک پورت دستگاه کامپوزیت دارید، سعی کنید چاپگر خود را به پورت شارژ وصل کنید. در این صورت باید کار کند. ویندوز چاپگر شما را شناسایی کرده و درایور مناسب را برای آن نصب می کند یا حداقل از شما درخواست درایور می کند.

شما همچنین می توانید Device Manager را باز کنید و سخت افزار Universal Controller Serial Bus را گسترش دهید. زیر آن، حداقل یک USB کامپوزیت ذکر شده را مشاهده خواهید کرد. همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که متوجه شوید که کدام پورت های شما به آن اشاره دارند. با پورت شارژ شروع کنید.

نحوه اتصال یک چاپگر USB 2.0 به پورت USB 3.0 در ویندوز 10

نصب درایور پرینتر

اگر بر روی دستگاه شما یک پورت کامپوزیت وجود دارد که می تواند از چاپگر شما پشتیبانی کند یا چاپگر شما شناسایی شده اما شما نمی توانید با آن چیزی را چاپ کنید، باید درایورهای مخصوص آن چاپگر را برای سیستم عامل خود نصب کنید. در این میان ممکن است با مجموعه ای از مشکلات روبرو بشوید. یک چاپگر قدیمی که احتمالا با دیسک نصب راه اندازی شده است و لپ تاپ های جدیدتر و رایانه های شخصی دیگر برای آنها نیازی به درایور ندارد. به علاوه، این واقعیت است که شما ممکن است دیسک نصب پرینتر خود را گم کرده یا از دست داده باشید.

نحوه اتصال یک چاپگر USB 2.0 به پورت USB 3.0 در ویندوز 10

در صورت نبود درایور پرینتر شما نیاز به دیسک درایور دارید و یا اینکه مجبور هستید آنها را بصورت آنلاین دانلود کنید.درایورهای اصلی شرکت سازنده ممکن است در دسترس نباشند و ممکن است لازم باشد آنها را از یک منبع دانلود کنید. اطمینان حاصل کنید که منبع قابل اعتماد باشد. درایور چاپگر را نصب کنید و مجددا تلاش کنید.

البته این حقیقت است، اما اتصال قدیمی چاپگر سری ML-2571N سامسونگ به پورت کامپوزیت این کار را برای من انجام داد. نصب درایور کاری انجام نداده است، اما ارزش امتحان کردن را دارد. اگر شما در بازار  به دنبال یک لپ تاپ جدید هستید، داشتن یک پورت کامپوزیت را در میان پورتهای USB موجود در آن مدل مد نظر قرار دهید. همه ما دوست داریم به استفاده از پورت USB 3.0 جهش کنیم، اما ما نمی توانیم همه سخت افزارهای جدید را با آن خریداری کنیم.

بیشتر پورت های USB 3.0 به عقب متصل می شوند، بنابراین اتصال USB 2.0 به پورت USB 3.0 سخت نیست. پیغام خطا که می بینید مانند یک دستگاه خراب یا دستگاه ناشناخته واقعا یک مسئله مربوط به درایور است.

Reactions

0
0
0
0
0
0
قبلا به این پست واکنش نشان داده شده.

واکنش ها

کسی این مطلب را نپسندید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *