نحوه پاک کردن فایلهای بروز رسانی ویندوز 10

لطفاورودیاعضویتپستهای دوستداشتنی
مقاله
نحوه پاک کردن فایلهای بروز رسانی ویندوز 10

بروز رسانی  سیستم عامل بدون نیاز به نصب جدید است. به روز رسانی ها افزایشی و نصب شده در بالای OS فعلی است. این نحوه چگونگی بروزرسانی در هر دو سیستم عامل دسکتاپ و تلفن همراه است.فرآیند به روز رسانی به طور کامل توسط سیستم عامل انجام می شود و کاربر تنها با توجه به گزینه ای که انتخاب می کند بر روی به روز رسانی مدیریت می کند و هیچ چیز دیگری. گاهی اوقات به روز رسانی ها نصب نمی شود و فایل های دانلود شده در سیستم شما باقی می مانند. در ویندوز 10، بروزرسانی ناموفق بسیار شایع است. شما می توانید اگر بروزرسانی به طور کامل بر روی سیستم شما نصب نشده،آن را از سیستم خود حذف کنید و دوباره آن را دانلود کنید.

پیش از اینکه ما توضیح دهیم که چگونه شما می توانید به روز رسانی ویندوز 10 را حذف کنید، باید بدانید که این کار فقط برای به روز رسانی هایی است که دانلود شده اند اما نصب نشده اند. اگر یک بروز رسانی نصب شده است، شما نمی توانید آن را با یک دستور ساده ساده حذف کنید. شما باید به جای آن به نسخه قبلی سیستم عامل رول کنید. در ویندوز 10، شما می توانید این کار را از طریق برنامه تنظیمات تحت Update & Security> Recovery انجام دهید. همچنین لازم به ذکر است که بازگشت به نسخه قدیمی تنها در عرض 30 روز از یک به روز رسانی امکان پذیر است. پس از آن، تنها راه بازگرداندن، از طریق نقطه بازگردانی سیستم (system restore) است.

حذف به روز رسانی ویندوز 10

File Explorer را بازکنید و به مسیر زیر بروید.اگر ویندوز را در درایو C نصب نکرده اید، درایو را در مسیر زیر با حروف درایو درست جایگزین کنید.

C: \ Windows \ SoftwareDistribution \ Download

تمام فایل هایی که ویندوز 10 برای به روز رسانی نیاز دارد، اینجا دانلود می شود. همه آنها را انتخاب کنید و حذف کنید. برای حذف این فایلها، به دسترسی administrator نیاز خواهید داشت. اگر فایل ها حذف نشدند، سیستم خود را در حالت safe mode بوت کنید و دوباره امتحان کنید.

نحوه پاک کردن آپدیت ویندوز 10

به روز رسانی فایل ها در مقابل فایل های باقیمانده

فایل ها در پوشه ی دانلود ممکن است آپدیت های نصب شده و یا اینکه ممکن است فایل مورد نیاز برای به روز رسانی ویندوز 10 باشد. هیچ راهی برای چک کردن آنهم فقط با نگاه به آنها وجود ندارد، با این حال، اندازه پوشه دانلود به شما خواهد گفت که فایلهای موجود از چه نوع هستند.

بر روی پوشه دانلود راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. در برگه General ، اندازه پوشه را بررسی کنید. اگر کوچک است و در حد مگابایت است، فایل های موجود در آن فایل های باقی مانده پس از به روز رسانی نصب شده است. اگر اندازه بطور قابل توجهی بزرگ باشد، احتمالا آنها فایل های بروزرسانی هستند که با مشکل نصب و بروزرسانی برخورد کرده اند. اگر یک بروزرسانی نصب نشده در سیستم خود دارید، می توانید اندازه آن را بررسی کنید و آن را با پوشه دانلود مطابقت دهید. اگر آنها یکسان و یا نزدیک هستند، پس از آن به روز رسانی دانلود شده است. بنابراین آنها را حذف و مجددا بروزرسانی جدید را دانلود کنید.

این روش ممکن است مشکلات به روز رسانی ویندوز 10 را حل کند. دلایل زیادی وجود دارد که چرا یک بروزرسانی نمی تواند انجام شود و این فقط یکی از مواردی است که می توانید سعی کنید به وسیله آن مشکل بروزرسانی را حل کنید.

Reactions

1
1
0
0
0
0
قبلا به این پست واکنش نشان داده شده.

واکنش ها

1
1

کسی این مطلب را نپسندید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *