آموزش تقسیم مورب سلول یک جدول در مایکروسافت ورد

لطفاورودیاعضویتپستهای دوستداشتنی
مقاله
آموزش تقسیم مورب سلول یک جدول در مایکروسافت ورد

MS Excel و MS Word هر دو با سبک های جدول می آیند. بسته به رنگی که برای سند و یا صفحه گسترده انتخاب می کنید، سبک های جدول در رنگ های مربوطه ظاهر می شوند. شما ممکن است متوجه شده باشید که برخی از سبک های جدول به شما اجازه می دهد که یک سلول را به صورت مورب تقسیم کنید. این معمولا اولین سلول در ردیف اول است. MS Word به شما آزادی می دهد که سبک های جداول خود را ایجاد کنید و اگر می خواهید، می توانید یک سلول را در MS Word تقسیم کنید و سایر سبک های جدول را تقلید کنید. اما چطور؟

تقسیم مورب یک سلول

یک فایل MS Word را باز کنید و یک جدول را در آن وارد کنید. درون سلولی که میخواهید به صورت مورب تقسیم کنید، کلیک کنید. بر روی زبانه Design کلیک کنید و در ابزارهای جدول گزینه Borders را کلیک کنید.

تقسیم مورب یک سلول

گزینه های Border دارای دو گزینه برای تقسیم سلول هستند. Diagonal Down Border و Diagonal Up Border. آیکون کوچک کنار هر گزینه نشان می دهد که چگونه سلول با هر نوع border تقسیم خواهد شد. یکی را که می خواهید سلول را به صورت مورب تقسیم کنید انتخاب کنید.

تقسیم مورب یک سلول

اضافه کردن داده ها

این تقسیم یکی از لوازم آرایشی است یعنی شما واقعا دو سلول متفاوت ندارید. این هنوز یک سلول با یک خط کشیده شده در سراسر آن است و استفاده زیادی نیست. شما باید داده ها را به جدول اضافه کنید به طوری که مرز مورب شما کشیده شده و اطلاعات قابل خواندن باشد.

درون سلولی که فقط تقسیم کرده اید کلیک کنید و به برگه Home روی نوار بالا بروید. در جعبه ابزار فونت، از طریق سبک متن دو دکمه در کنار اعتصاب مشاهده خواهید کرد. این دکمه ها برای زیرنویس و علامت بالا هستند.

روی دکمه subscript کلیک کنید و متن را برای گوشه پایین سلول وارد کنید. بعد از استفاده از space bar برای اضافه کردن فضای کافی به طوری که مکان نما در طرف دیگر خط مرز مورب است. روی دکمه superscript کلیک کنید و متنی را که می خواهید در قسمت بالای سلول ظاهر شود تایپ کنید.

هر دو superscript و subscript دارای یک فونت کوچکتر هستند، بنابراین شما می خواهید آن را مطابق آن تنظیم کنید. اگر هماهنگی متن شکسته شد، فاصله بین superscript و subscript را کاهش دهید.

تقسیم مورب یک سلول

این کاملا شبیه سلول ها یا ستون ها نیست. این هک است که به ویژه از نظر قالب بندی محدود است. مقدار متن که می توانید در این سلول اضافه کنید نیز محدود است. اگر می خواهید متن بیشتری اضافه کنید، ممکن است مجبور شوید از یک جعبه متن استفاده کنید و آن را در سلول قرار دهید که باعث می شود که جدول دشوارتر شود. از این شیوه استفاده کمتری داشته باشید و یا فقط اگر وقت لازم برای رفع قالب بندی داشتید.

Reactions

0
0
0
0
0
9
قبلا به این پست واکنش نشان داده شده.

واکنش ها

9

کسی این مطلب را نپسندید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *