آموزش کامل نحوه کار با worksheet ها در اکسل

لطفاورودیاعضویتپستهای دوستداشتنی
مقاله
آموزش کامل نحوه کار با worksheet ها در اکسل

هر کتابچه اکسل (Excel workbook ) حاوی حداقل یک برگه(worksheet) است. شما می توانید چندین برگه را برای کمک به سازماندهی داده های خود ایجاد کنید و هر برگه به ​​عنوان تب در پایین پنجره اکسل نمایش داده می شود. این زبانه ها مدیریت صفحات کار شما را آسان تر می کند.

در حال حاضر، محدوده ردیف صفحه اکسل بیش از 1 میلیون است و حد ستون نیز با ردیف یکسان است. ممکن است به نظر برسد که هرگز به این محدودیت نخواهید رسید، اما با وظایف خاص، شما ممکن است فقط به این حد دست پیدا کنید. شاید شما یک لیست از میلیون ها آدرس ایمیل برای کمپین بازاریابی خود داشته باشید.

اگر متوجه شدید که به حد ردیف یا ستون رسیده اید یا در آستانه رسیدن به آن هستید، می توانید داده های خود را بر روی چندین برگه یا برگه ها تقسیم کنید. شما می توانید با رفتن به File > Export > Change File Type > CSV (Comma delimited) (*.csv) فایل اکسل خود را به یک فایل CSV صادر کنید و سپس یک فایل بزرگ CSV را به فایل های کوچکتر تقسیم کنید.

امروز ما قصد داریم تا نحوه کار با زبانه ها در اکسل را برای مدیریت بهتر یک workbook به شما آموزش بدهیم.

ایجاد یک برگه جدید (Insert a New Tab)

برای افزودن یک worksheet جدید به فایل اکسل خود، روی برگه ای که می خواهید worksheet جدید پس از آن ایجاد شود کلیک کنید. سپس، بر روی نماد پلاس(+) در سمت راست نوار تب کلیک کنید.

ایجاد یک برگه جدید (Insert a New Tab)

زبانه جدید با شماره برگه بعدی به ترتیب شماره گذاری می شود، حتی اگر زبانه را در مکان دیگری قرار داده باشید. در مثال ما در تصویر پایین، برگه جدید ما بعد از Sheet3 وارد شده است، اما شماره Sheet6 است.

ایجاد یک برگه جدید (Insert a New Tab)

تغییر نام یک برگه

برگه های جدید به ترتیب با عنوان Sheet1 ، Sheet2 و غیره نامگذاری می شوند. اگر چندین برگه در workbook خود داشته باشید، بهتر است که برای هر کدام از آنها یک نام با توجه به محتوای آنها انتخاب کنید تا به سازماندهی و پیدا کردن اطلاعات به شما کمک کند.

برای تغییر نام یک برگه، روی زبانه دوبار کلیک کنید یا روی آن کلیک راست کرده و Rename را انتخاب کنید. یک نام جدید بنویسید و Enter را فشار دهید.

هر برگه باید یک نام منحصر به فرد داشته باشد.

تغییر نام یک برگه

حرکت بین زبانه ها

اگر تعداد زیادی زبانه داشته باشید، بسته به اندازه پنجره اکسل، ممکن است همه آنها به صورت یکباره نمایش داده نشوند. چند راه وجود دارد که می توانید بین زبانه های خود حرکت کنید.

شما می توانید سه نقطه افقی را در یک یا هر دو انتهای نوار تب ببینید. با کلیک بر روی سه نقطه در یک طرف ،زبانه ها در همان جهت حرکت می کنند. سپس بر روی سه نقطه در انتهای دیگر کلیک کنید تا به سمت دیگر حرکت کنید.

حرکت بین زبانه ها

شما همچنین می توانید فلش های راست و چپ در سمت راست نوار تب را کلیک کنید تا بین زبانه ها حرکت کنید. این فلش ها استفاده دیگری نیز دارند، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، هنگام حرکت موس روی یکی از آنها  راهنمایی در این خصوص نشان داده می شود.

حرکت بین زبانه ها

مشاهده زبانه های بیشتر در نوار زبانه

اسکرولی در پایین پنجره اکسل قرار می گیرد که شما می تواند از آن برای زبانه های برگه های خود استفاده کنید. اگر زبانه های زیادی دارید و می خواهید بیشتر آنها را در یک زمان ببینید، می توانید نوار تب را گسترش دهید.

ماوس خود را بر روی سه نقطه عمودی در سمت چپ اسکرول قرار دهید(محل قرارگیری این سه نقطه و برخی قسمت ها در چپ و راست وابسته به چپ چین و راست چین بودن فایل اکسل شماست.پس به این نکته توجه نمائید.) تا به دو خط عمودی با فلش های چپ و راست تبدیل شود. سپس نوار را به سمت راست بکشید تا نوار زبانه را گسترده تر کنید.حالا زبانه های بیشتری برای شما نمایش داده خواهد شد.

مشاهده زبانه های بیشتر در نوار زبانه

کپی یا انتقال یک برگه

شما می توانید یک کپی دقیق از یک تب در workbook فعلی یا در یک workbook باز دیگر اضافه کنید، زمانی که شما برای شروع کار خود به همان داده ها نیاز دارید این عمل بسیار مفید واقع می شود.شما همچنین می توانید زبانه ها را به مکان دیگری در همان workbook یا یک workbook باز دیگر انتقال دهید.برای این منظور بر روی برگه مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Move or Copy را انتخاب کنید .

کپی یا انتقال یک برگه

در کادر محاوره ای Move or Copy ، کتاب(book) فعال فعلی مورد نظر در فهرست کشویی لیست کتابها انتخاب شده است. اگر می خواهید زبانه را به workbook دیگر کپی یا انتقال دهید، اطمینان حاصل کنید که workbook مورد نظر را از لیست انتخاب کرده اید. شما فقط می توانید زبانه ها را به workbook هایی که باز هستند Move یا Copy کنید.

در لیست Before sheet ، ورق یا برگه ای را انتخاب کنید که میخواهید برگه کپی شده (یا منتقل شده) قبل از آن قرار بگیرد.

اگر می خواهید از زبانه مورد نظر کپی تهیه کنید و قصد انتقال آن را ندارید، مطمئن شوید کادر Create a copy را انتخاب کرده اید و روی OK کلیک کنید. اگر Create a copy تیک نخورده باشد، برگه به ​​جای کپی شدن به مکان انتخاب شده منتقل می شود.

کپی یا انتقال یک برگه

اگر برگه را کپی کنید، برگه جدید حاوی داده های دقیق همانند برگه اصلی است و دارای نام مشابه برگه اصلی و شماره نسخه است. شما می توانید زبانه را تغییر نام دهید، همانطور که در قسمت تغییر نام برگه در قسمت بالا توضیح داده شد.

کپی یا انتقال یک برگه

اگر بخواهید فقط یک برگه را در کمترین زمان در همان workbook تغییر مکان بدهید، می توانید زبانه را به صورت دستی حرکت داده و در محل جدید قرار دهید. برای این منظور بر روی زبانه کلیک کنید و نگه دارید تا یک مثلث در گوشه بالا سمت راست برگه مشاهده کنید. سپس، زبانه یا همان شیت را حرکت دهید تا مثلث به جایی که می خواهید زبانه را قرار دهید برسد.سپس کلید موس را آزاد کنید تا جابجایی صورت بگیرد.

جابجا کردن یک شیت

حذف یک برگه

شما می توانید worksheets های موجود در یک workbook را حتی اگر حاوی داده هستند را حذف کنید. شما داده هایی را که در یک برگه اکسل حذف شده است از دست خواهید داد و ممکن است اگر سایر برگه ها به داده های موجود در برگه حذف شده مراجعه کنند، باعث ایجاد خطا شود .

به یاد داشته باشید که یک workbook باید حداقل یک برگه داشته باشد، بنابراین اگر workbook شما تنها یک شیت یا برگه دارد، شما نمیتوانید آن را حذف کنید.

برای حذف یک برگه اکسل، روی برگه ای که می خواهید حذف کنید، راست کلیک کرده و Delete را انتخاب کنید .

حذف یک برگه

اگر برگه ای که حذف می کنید حاوی داده هایی باشد، کادر محاوره ای تایید زیر نمایش داده می شود.  اگر از حذف خود اطمینان دارید روی Delete کلیک کنید.

حذف یک برگه

 

آیا شما راهنمایی بیشتری برای استفاده از برگه ها در اکسل دارید؟ لطفا نظرات و تجارب خود را با ما در بخش نظرات درمیان بگذارید.

Reactions

0
0
0
0
0
0
قبلا به این پست واکنش نشان داده شده.

واکنش ها

کسی این مطلب را نپسندید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *