نحوه حذف انواع فایل ها از جستجوی ویندوز 10

لطفاورودیاعضویتپستهای دوستداشتنی
مقاله
نحوه حذف انواع فایل ها از جستجوی ویندوز 10

تابع جستجوی ویندوز 10 می تواند تقریبا هر چیزی را بر روی کامپیوتر شما پیدا کند. اما آیا تا به حال احساس کرده اید که بیش از حد همه چیز را پیدا می کند؟

جستجوی محتویات شما به همراه صدها نوع فایل، اطلاعات زیادی را در نتایج جستجو به همراه خواهد داشت.خوشبختانه، ویندوز 10 این قابلیت را دارد تا شما بتوانید برخی از انواع فایل ها را از جستجوهای خود حذف کند.

نحوه حذف انواع فایل ها از جستجوی ویندوز 10

  1. Start Menu را بازکرده و عبارت index را جستجو کنید . Indexing Options را باز کنید .
  2. روی دکمه Advanced کلیک کنید، سپس به برگه File Types بروید.
  3. تیک هر کدام از فایل هایی را که نمی خواهید در نتایج جستجو مشاهده کنید، بردارید.اگر با پسوند فایل ها آشنا نیستید برای بررسی آنها به FileInfo مراجعه کنید.
  4. روی OK کلیک کنید. وقتی که انجام شد ویندوز به شما هشدار می دهد که بازسازی این شاخص طول می کشد. دوباره OK را انتخاب کنید.

هنگامی که شما این تنظیمات و تغییرات را انجام می دهید، ویندوز سعی می کند تا تغییرات درخواست شده شما را انجام دهد. در حالی که این فهرست را بازسازی می کند، هنوز می توانید انواع فایل هایی را که در جستجو حذف کرده اید مشاهده کنید. بسته به تعداد فایلهایی که در رایانه دارید و اینکه شما یک SSD دارید یا نه، ممکن است این عملیات کمی وقت گیر باشد.

شما کدام نوع از فایل ها را از جستجو ویندوز خود حذف می کنید؟ آیا فکر می کنید ویندوز سیستم جستجوی خوبی دارد؟ پاسخ های خودتان را در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید.

 

Reactions

0
0
0
0
0
0
قبلا به این پست واکنش نشان داده شده.

واکنش ها

کسی این مطلب را نپسندید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *