نحوه دریافت کد تائید اپل بر روی یک دستگاه

لطفاورودیاعضویتپستهای دوستداشتنی
مقاله
نحوه دریافت کد تائید اپل بر روی یک دستگاه

هنگامی که شما در iTunes وارد Apple ID خود می شوید، دستگاهی که وارد آن می شوید به صورت خودکار به عنوان یک دستگاه معتبر اضافه می شود. اگر شما یک آیفون دارید، می توانید تمام دستگاه های مورد اعتماد موجود خود را با رفتن به Settings app و بهره برداری از شناسه خود در بالا ببینید. شما لیستی از دستگاه های قابل اعتماد را در صفحه Apple ID خواهید یافت. اگر احراز هویت دو مرحله ای را فعال کرده باشید، این دستگاهها دستگاههایی هستند که می توانید بدون نیاز به تایید حساب خود با کد تأیید وارد شوید. کاری که شما نمی توانید در این دستگاهها انجام دهید، دریافت یک کد تأیید است. برای دریافت کد تأیید اپل بر روی یک دستگاه، یک گام کوچک و غیرقانونی  باید انجام دهید. فعال کردن Find my Phone/Mac است.

کد تایید اپل بر روی یک دستگاه

هنگامی که دو شناسه فاکتور را برای شناسه اپل خود فعال می کنید، دستگاهی که با آن فعالسازی را انجام داده اید به عنوان دستگاه معتبر که تمامی کدهای تأیید در آینده به آن ارسال می شود تنظیم می کند. برای اکثر کاربران، این آیفون آنهاست اما به این معنا نیست که شما نمیتوانید کد تأیید Apple را در Mac دریافت کنید.

برای هر دستگاهی که میخواهید کد تأیید اپل را دریافت کنید، مطمئن شوید که؛

  1. این برنامه دارای سیستم عامل iOS 9+ یا OS X El Capitan است
  2. iCloud در دستگاه فعال است
  3. Find my Phone/Mac فعال شده است
  4. اگر شما در مک هستید، به منظور یافتن مکینتاش برای کار، باید از طریق یک شبکه Wi-Fi به اینترنت متصل شوید

برای مک، شما باید از طریق System Preferences به iCloud وارد شوید. وارد شدن به برنامه Mac App Store یا iTunes کافی نیست.

کد تایید اپل بر روی یک دستگاه

همین امر برای آیفون نیز صادق است. آی فونی که میخواهید کد تأیید اپل را توسط آن دریافت کنید باید حساب کاربریتان را در Settings app آن وارد کنید. این باید حساب کاربری باشد که Find My Phone به آن مرتبط است. اگر فقط به فروشگاه App یا iMessages وارد شدید، کافی نیست.

کد تایید اپل بر روی یک دستگاه

پیامک کد تائید

در حقیقت شما کد تأیید مورد نیاز برای ورود به یک دستگاه را دریافت نمی کنید، اما می توانید انتخاب کنید که کد را برای شما از طریق اس ام اس ارسال کند. این گزینه یک گزینه تلفن تنها است. پیام به عنوان یک پیام کوتاه بر روی شبکه سیم کارت شما و نه از طریق iMessages ارسال می شود. گزینه کد SMS جایگزین iMessage ندارد.

این به این معنی است که این روش خاص برای دریافت کد تأیید، به آی فون محدود می شود. به این ترتیب، شما نباید آی فون خود را که می توانید به وسیله آن کد تأیید را دریافت کنید از فهرست دستگاه های قابل اطمینان حذف کنید . اگر شما در خرابی و تنگنا قرار گفته اید و می خواهید کد را از طریق اس ام اس دریافت کنید، باید آی فون خود را به عنوان یک دستگاه معتبر اضافه کنید که برای تکمیل این فرایند به یک کد تأیید نیاز خواهید داشت.

 

اگر شما نیز در این زمینه تجربه ای دارید می توانید آن را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

Reactions

0
0
0
0
0
0
قبلا به این پست واکنش نشان داده شده.

واکنش ها

کسی این مطلب را نپسندید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *