نحوه گروه بندی برنامه ها تنها در یک پنجره در ویندوز 10

لطفاورودیاعضویتپستهای دوستداشتنی
مقاله
نحوه گروه بندی برنامه ها تنها در یک پنجره در ویندوز 10

درهم و برهمی دسکتاپ فقط مربوط به آیکون های موجود بر روی دسکتاپ نیست و مسئله زمانی شدت پیدا می کند که شما بیش از حد بسیاری از برنامه ها و پنجره ها را باز کنید. حرکت بین آنها خسته کننده است و تلاش برای پیدا کردن یک پنجره خاص اغلب دشوار است. به همین دلیل مرورگرها یک رابط tabbed دارند اما آن هم تنها مختص همان نوع برنامه است. Groupy ؛ این یک برنامه 9.99 دلار است که به شما امکان می دهد برنامه ها را در یک پنجره واحد در ویندوز 10 دسته بندی کنید. شما یک رابط جداگانه را انتخاب می کنید که به شما امکان می دهد بین برنامه ها به راحتی حرکت کنید. Groupy به شما امکان می دهد تا همه برنامه ها را با هم گروه بندی کرده یا به سادگی پنجره های مختلف برنامه مشابه را با یکدیگر گروه بندی کنید. در واقع، این برنامه به شما اجازه می دهد یک رابط tabbed به برنامه هایی که یک رابط tabbed بومی ندارند اضافه کنید.

Groupy را دانلود و نصب کنید. این برنامه دارای یک نسخه آزمایشی رایگان است که می توانید آن را برای 30 روز استفاده کنید و اگر برنامه را دوست دارید، می توانید آن را بعدا خریداری کنید.

گروه بندی برنامه ها در یک پنجره واحد

Groupy را نصب کنید تا به شما بگویم که چگونه گروه ها را در یک پنجره واحد قرار دهید. به طور پیش فرض، تمام کاری که شما برای گروه بندی برنامه ها باید انجام دهید این است برنامه ها را در یک پنجره واحد بکشید و رها کنید . این قضیه فقط می تواند کمی موجب شود تا شما برای یافتن یک برنامه و رفتن به پنجره آن دچار مشکل دیدن و یافتن برنامه شوید. به همین دلیل Groupy به شما اجازه می دهد تا با فعال کردن یک گزینه ، برنامه ها و پنجره های از یک نوع برنامه با هم گروه بندی شوند. این عمل را شما می توانید با گرفتن کلید Shift در حین کشیدن و رها کردن فعال کنید.

نحوه گروه بندی برنامه ها تنها در یک پنجره در ویندوز 10

همچنین می توانید پنجره هایی که به صورت خودکار با هم گروه بندی می شوند سفارشی کنید. شما می توانید پنجره هایی از همان برنامه را با فعال کردن گزینه “Automatically group identical window together unless in another group” گروه بندی کنید.

نحوه گروه بندی برنامه ها تنها در یک پنجره در ویندوز 10

برای گروه بندی پنجره ها، فقط کافی است آن پنجره را روی یکی دیگر از پنجره ها بکشید و رها کنید.

نحوه گروه بندی برنامه ها تنها در یک پنجره در ویندوز 10

Groupy به شما اجازه می دهد به طور خودکار تمام پنجره های یک برنامه خاص را به گروه اضافه کنید یا پنجره دیگر برنامه ها را حذف کنید.

نحوه گروه بندی برنامه ها تنها در یک پنجره در ویندوز 10

در حالی که Groupy به شما اجازه می دهد برنامه ها را به یک پنجره واحد بسپارید، تأثیری که بر روی نوار وظیفه ظاهر می شود، تاثیر نمی گذارد. به عنوان مثال، اگر سند MS Word و یک فایل دفترچه یادداشت را با هم گروه بندی کنید، هر دو همچنان به عنوان آیکون برنامه های شخصی خود در نوار وظیفه ظاهر می شوند و می توانید از آنها برای تغییر برنامه های مربوطه استفاده کنید. علاوه بر این، برنامه ها همچنان فردیت خود را در یک پنجره گروه بندی حفظ می کنند، شما می توانید یک برنامه را از یک گروه ببندید، اما سایر برنامه ها باز بماند.

رابط Tabbed ویندوز

Groupy به خوبی کار می کند و شما می توانید با $ 9.99 صاحب این برنامه شوید و یا اینکه از نسخه رایگان آن استفاده کنید. اما اگر این ویژگی را در ویندوز دوست دارید، چند ماه منتظر بمانید. مایکروسافت قرار است تا یک رابط tabbed برای برنامه ها را به ویندوز 10 اضافه کند. این قابلیت با Groupy قابل مقایسه نخواهد بود. برنامه Groupy واضح است که دارای گزینه های برتر است، اما ویژگی بومی ویندوز 10 حسنش این است که رایگان خواهد بود. macOS Serra در حال حاضر به شما اجازه می دهد که پنجره های برنامه را ادغام کنید . شاید ویندوز 10 قادر به ایجاد یک ویژگی قابل مقایسه با آن باشد.

Reactions

0
0
0
0
0
13
قبلا به این پست واکنش نشان داده شده.

واکنش ها

13

کسی این مطلب را نپسندید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *