نحوه جاسازی یک فونت خاص در فایل مایکروسافت ورد

لطفاورودیاعضویتپستهای دوستداشتنی
مقاله
نحوه جاسازی یک فونت خاص در فایل مایکروسافت ورد

MS Word، به طور پیش فرض از فونت Calibri استفاده می کند. اگر یک سند را با این فونت ایجاد کنید، آن فونت را کاملا بر روی هر پلتفرمی که MS Office در دسترس است، ارائه می دهد. اگر طرفدار Calibri نیستید، می توانید به جای آن از Arial یا Times New Roman استفاده کنید. آنها هر دو فونت معمولی هستند و در همه سیستم ها یافت می شوند. MS Office می تواند از هر فونت موجود در سیستم شما استفاده کند. شما می توانید آن را از منوی فونت در صفحه اصلی انتخاب کنید. فقط یک مشکل وجود دارد اگر از یک فونت خاص برای ایجاد یک سند استفاده کنید و سپس سند را به فردی که فونت را ندارد ارسال کنید، سند را به طور پیش فرض با فونت Calibri  خواهد دید. یک راه ساده برای جلوگیری از این مشکل این است که فونت های استفاده شده در این سند در فایل MS Word جاسازی شود .

ما باید به شما این هشدار را بدهیم که اگر شما فونت ها را در یک سند MS Word جاسازی کنید، این عمل اندازه فایل را افزایش می دهد. یک فونت شاید چندان مشکلی ایجاد نکند، اما اگر شما چند فونت را استفاده کرده اید و تمام آنها را جاسازی کنید، سند شما بسیار بزرگتر از حد معمول خواهد شد.

جاسازی یک فونت در سند MS Word

برای جاسازی فونت ها در یک سند MS Word، سند را روی سیستم خود باز کنید یعنی سیستمی که فونت مورد نظر روی آن نصب شده است. به منوی  File> Options بروید. در پنجره Options، برگه Save را انتخاب کنید و به قسمت «Preserve fidelity when sharing this document» بروید. گزینه ‘Embed fonts in this file‘ را تیک بزنید . هنگامی که فایل را ذخیره می کنید، فونت های مورد استفاده در آن به طور خودکار در فایل ورد شما جاسازی می شود.

نحوه جاسازی یک فونت خاص در فایل مایکروسافت ورد

کاهش حجم فایل

ما قبلا ذکر کرده ایم که این عمل حجم فایل ذخیره شده را افزایش می دهد. برای کوچک کردن آن، باید دو گزینه دیگر را نیز تحت گزینه Embed fonts تیک بزنید. یعنی فقط کاراکترهای مورد استفاده در سند را تعبیه کنید و تمام فرمت های رایج سیستم را جاسازی نکنید.

گزینه “Embed only the characters used in the document” فقط آن کاراکترهایی را که در فایل استفاده کرده اید جاسازی می کند. به عنوان مثال، بگذارید بگوییم شما یک فونت مخصوص برای وارد کردن معادلات در یک سند استفاده می کنید. این فونت دارای نمادهای ریاضی و اعداد بزرگ است، و همچنین دارای حروف الفبا. اگر این گزینه را فعال کنید، فقط نمادهای ریاضی و اعدادی که از آن فونت خاص استفاده می کنید به جای تمام فونت جاسازی می شود.

Reactions

0
0
0
0
0
0
قبلا به این پست واکنش نشان داده شده.

واکنش ها

کسی این مطلب را نپسندید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *