نحوه استفاده از قابلیت کشیدن و رها کردن بر روی iPad در iOS 11

لطفاورودیاعضویتپستهای دوستداشتنی
مقاله
نحوه استفاده از قابلیت کشیدن و رها کردن بر روی iPad در iOS 11

شما به راحتی و تنها با کشیدن و رها کردن می توانید محتوایی را از یک برنامه به دیگر بر روی iPad که از iOS 11 بهره می برد با قابلیت Drag and Drop انتقال دهید، اما فقط به شرطی که از مدل مناسبی از iPad استفاده کنید. در ادامه ما قصد داریم تا نحوه استفاده از این قابلیت را به شما آموزش بدهیم.پس با ویکی هو همراه باشید.

با انتشار iOS 11 توسط شرکت اپل در ماه سپتامبر، شما هم اکنون می توانید محتوای خود را مستقیما از یک برنامه به یک برنامه دیگر بر روی iPad خود بکشید و رها کنید.

شما با ضربه زدن به ویژگی های چند وظیفه ای تبلت ، می توانید بطور همزمان دو یا چند برنامه را بر روی صفحه نمایش خود ببینید و با آنها کار کنید. هنگام کار در حالت Slide Over یا Split View، می توانید متن، تصاویر و حتی فایل های برجسته شده را از یک برنامه به دیگری بکشید.

نکته قابل توجه این است که قابلیت کشیدن و رها کردن تنها با iPad Air 2، iPad Pro و iPad mini 4 یا بالاتر امکان پذیر است. اگر یکی از این iPad ها را دارید، پس ادامه این مطلب را مطالعه کنید. اگر شما دارای یک iPad قدیمی هستید، شاید زمان ارتقا فرارسیده باشد.

iOS 11

iOS 11

ابتدا اطمینان حاصل کنید که iOS 11 را نصب کرده اید. می توانید نسخه iOS خود را از طریق Settings > General > About چک کنید. در این صفحه نسخه سیستم عامل IOS شما نشان داده شده است. اگر نسخه ذکر شده 11 یا بالاتر است یعنی اینکه همه چیز خوب است و شما می توانید از این قابلیت استفاده کنید. ولی اگر نسخه IOS شما کمتر از 11 بود، بر روی پیکان بازگشت به صفحه اصلی ضربه بزنید و بر روی «Software Update» ضربه بزنید تا آخرین نسخه سیستم عامل iOS را دانلود و نصب کنید .

ژست(حرکات)

ژست(حرکات)

در مرحله بعد، تأیید کنید که ژست( Gesture ) روی iPad شما فعال است.برای این منظور به پنجره Settings و سپس به صفحه General بروید. روی Multitasking & Dock ضربه بزنید. در صورتی که گزینه Gestures روشن نیست، آن را فعال کنید.

Notes

یادداشت

به صفحه اصلی بازگردید و یک برنامه دارای متن را که میخواهید متن آن را به یک برنامه دیگر کپی کنید اجرا کنید.ما برنامه یادداشت ها را اجرا می کنیم و در داخل آن یک متن جدید ایجاد می کنیم.ما قصد داریم تا این متن جدید را در نهایت به داخل یک ایمیل انتقال دهیم و ارسال کنیم. بعد برنامه ایمیل را باز کنید. اگر این برنامه ایمیل در داک در پایین صفحه قرار داشته باشد، اجرای آن نسبتا آسان است.ضربه تند و سریعی بر روی پایین صفحه بزنید تا داک نمایان شود. حالا می توانید آیکون ایمیل را ضربه بزنید تا اجرا شود.

Drag From Dock

کشیدن از داک

نماد ایمیل را در سمت راست صفحه یادداشت حرکت دهید تا آن را به یک پنجره عمودی کوچک تبدیل کند.متن خود را در برنامه Notes یادداشت کنید و آن را به عنوان یک پنجره شناور در سمت راست بکشید.برنامه جدید در حالت Slide Over قرار می گیرد.

کشیدن از صفحه اصلی

کشیدن از صفحه اصلی

اگر برنامه ایمیل یا برنامه دیگری که میخواهید در حالت Slide Over یا Split View استفاده کنید در Dock نیست، شما باید آن را از صفحه اصلی متوقف کنید.  برای انجام این کار، روی دکمه صفحه اصلی ضربه بزنید. برنامه ایمیل را به قسمت خالی روی صفحه بکشید.در همان زمان، روی برنامه یادداشت ضربه بزنید. یادداشتها تمام صفحه را میگیرد
در حالی که برنامه ایمیل در پنجره شناور ساکن است.

Split View

Split View

شما می توانید از قابلیت کشیدن و رها کردن در برنامه هایی که در حالت Slide Over هستند استفاده کنید. اما ما آنها را به حالت Split View مرتب می کنیم.بنابراین شما می توانید پنجره های دو برنامه را تغییر اندازه دهید. بنر بالای پنجره برنامه ایمیل را فشار داده و پنجره را بکشید.پنجره یادداشت ها پس از آن باید در اندازه کوچک باشد، این عمل به پنجره ی ایمیل اجازه می دهد تا به جای آن اسلاید شود تا هر دو برنامه از نمای تقسیم شده روی صفحه نمایش به صورت اشتراکی استفاده کنند.

شما می توانید عرض این دو پنجره را تغییر دهید. بر روی نوار خاکستری که در مرکز بین مرز دو پنجره قرار دارد ضربه زده و نگه دارید و مرز را به سمت چپ و راست حرکت دهید.خواهید دیده که فضای پنجره ها تغییر خواهد کرد. شما می توانید با مرز بین برنامه ها بازی کنید تا پنجره برنامه ها به اندازه ای که دوست دارید تغییر کنند.

کشیدن و رها کردن متن

کشیدن و رها کردن متن

یک پیام جدید در برنامه ایمیل ایجاد کنید. متنی را که در برنامه یادداشت تایپ کرده اید، برای انتقال به ایمیل جدید خود بکشید و در داخل ایمیل جدید رها کنید.برای این منظور ابتدا برای یک ثانیه متن انتخاب شده را نگه دارید و سپس انگشت خود را به نقطه ای در ایمیل خود یعنی جایی که می خواهید متن را قرار دهید بکشید و رها کنید. شما باید متن انتخاب شده خود را در یک بالن با یک دکمه سبز در قسمت بالا سمت راست آن ببینید. انگشت خود را بردارید تا متن انتخاب شده به ایمیل اضافه شود.حالا می توانید سایر بخشهای ایمیل را تکمیل کرده و آن را ارسال کنید.

 کشیدن و رها کردن لینک ها و تصاویر

کشیدن و رها کردن لینک ها و تصاویر

علاوه بر متن ها، شما همچنین می توانید لینک ها و تصاویر را بکشید و رها کنید.به پایین صفحه ضربه بزنید تا Dock  برای شما نمایش داده شود. نماد سافاری را به سمت چپ صفحه نمایش بکشید و سپس آن را رها کنید. شما باید سافاری را در سمت چپ ببینید و سپس برنامه ایمیل خود را در سمت راست قرار دهید.

یک ایمیل جدید ایجاد کنید. در Safari به صفحه وبی بروید که قصد دارید لینک و تصویر موجود در آن را به پیام ایمیل خود کپی کنید.برای انتخاب URL صفحه بارگزاری شده ، در قسمت آدرس ضربه بزنید. انگشت خود را بر روی URL برای یک ثانیه نگه دارید و سپس آن را به ایمیل خود بکشید. مجددا باید پیوند نمایش داده شده را در یک بالن با دکمه سبز ببینید. با انگشت خود لینک انتخابی را رها کنید تا به ایمیل شما اضافه شود.

کشیدن و رها کردن یک تصویر

کشیدن و رها کردن یک تصویر

اکنون قصد داریم تا یک تصویر را با عمل کشیدن و رها کردن به ایمیل خود اضافه کنیم.پس یک تصویر را در صفحه وب پیدا کنید یا به یک صفحه دیگر که حاوی تصویر است بروید. تصویر را برای یک ثانیه نگه دارید و سپس آن را به ایمیل خود بکشید. انگشت خود را رها کنید تا تصویر به ایمیل شما اضافه شود.ایمیل خود را تکمیل و ارسال کنید.

تصویر خود را بکشید

تصویر خود را بکشید

بیایید کشیدن و رها کردن یک تصویر را بر روی تصاویر موجود در دستگاه خود انجام دهیم. شاید شما عکسی دارید که می خواهید آن را برای کسی بفرستید.پس برای نمایان شدن Dock در قسمت پایین صفحه نمایش ضربه بزنید. آیکن برنامه Photos نگه دارید و آن را به سمت چپ صفحه بکشید، بنابراین در حالت Split View شما هم برنامه Photos را باز دارید و هم برنامه ایمیل را. (اگر برنامه عکس در Dock نیست، مراحلی که در قسمت های بالا گفته شد را دنبال کنید تا آن را از صفحه اصلی به همراه برنامه ایمیل خود راه اندازی کنید، یا فقط می توانید برنامه Photos را به Dock منتقل کنید.)اطمینان حاصل کنید که عکس های شما در نمای تصویر کوچک قابل مشاهده است.  یک ایمیل جدید شروع کنید و تصویر کوچک یکی از عکس های خود را با انگشت برای یک ثانیه نگه داشته و آن را به داخل ایمیل بکشید. تصویر را رها کنید تا عکس شما به ایمیل اضافه شود.شما باید تصویر اصلی را در ایمیل ببینید.

کشیدن و رها کردن چند تصویر

کشیدن و رها کردن چند تصویر

اجازه دهید تا این کار را دوباره انجام دهیم، اما اینبار چندین عکس را بکشیم و رها کنیم. یک عکس را در برنامه Photos خود نگه دارید و آن را کمی به یک سمت بکشید و حرکت دهید. اکنون هر عکس دیگری را که میخواهید بکشید روی آن ضربه بزنید و هر کدام را یک به یک اضافه کنید.

عکس ها را به پیام ایمیل خود بکشید. عکس ها را رها کنید.شما باید عکس هایی را که انتخاب کرده اید در ایمیل خود یکی پس از دیگری مشاهده کنید.در پایان ایمیل خود را ارسال کنید.

کشیدن و رها کردن فایل ها

کشیدن و رها کردن فایل ها

یکی دیگر از استفاده های قابلیت کشیدن و رها کردن برای فایل ها است. برای انجام این کار، برنامه جدید کار با فایل ها را که با سیستم عامل iOS 11 ارائه شده است را باز کنید. اگر قبلا چنین کاری نکرده اید،شما باید برنامه را برای دسترسی به یک یا چند سرویس آنلاین که فایل های خود را در آنها ذخیره می کنید تنظیم کنید. این سرویس های آنلاین می توانند iCloud Drive، Dropbox، OneDrive یا Box باشند. اجازه دهید تا ما از Dropbox برای این مثال استفاده کنیم.

یک ضربه تند وشدید به قسمت پایین بزنید تا  Dock نمایان شود. بر روی آیکون Files کلیک کنید و آن را به سمت چپ بکشید تا صفحه نمایش را با برنامه ایمیل خود به اشتراک بگذارد. در برنامه Files ، سرویس Dropbox را برای نمایش فایل های ذخیره شده خود باز کنید. در برنامه ایمیل یک ایمیل جدید ایجاد کنید. یک فایل را از برنامه Files به ایمیل خود بکشید و رها کنید.

یک فایل دیگر را نیز از برنامه Files انتخاب و بکشید و سپس روی چند فایل دیگر ضربه بزنید تا آنها نیز به انتخاب شما اضافه شوند. آنها را به داخل پیام ایمیل خود کشیده و رها کنید.باید تمام فایل هایی را که به داخل ایمیل کشیده اید، به عنوان پیوست مشاهده کنید. ایمیل خود را تکمیل کرده و در نهایت آن را ارسال کنید.

 

شما هم می توانید دیدگاه و تجربیات خودتان را در زمینه استفاده از این ویژگی جدید سیستم عامل IOS 11 در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

Reactions

0
0
0
0
0
0
قبلا به این پست واکنش نشان داده شده.

واکنش ها

کسی این مطلب را نپسندید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *