نحوه استفاده از صفحه کلید یک دست در iOS 11

لطفاورودیاعضویتپستهای دوستداشتنی
مقاله
نحوه استفاده از صفحه کلید یک دست در iOS 11

اگر شما iPhone یا iPad خود را به iOS 11 به روز رسانی کرده اید، باید بدانید که نسخه جدید همراه با مجموعه ای از ویژگی های جدید و پیشرفت ها و ترفندهای جدید برای صفحه کلید روی صفحه نمایش است.

بر روی یک آیفون، شما می توانید صفحه کلید را کوچک کنید، بنابراین صفحه کلید به سمت چپ یا راست صفحه نمایش حرکت می کند و به شما اجازه می دهد تا بتوانید با یک دست تایپ کنید. در iPad ، شما بدون نیاز به تغییر طرح صفحه کلید می توانید با استفاده از صفحه کلید الفبایی استاندارد برای تایپ اعداد و نمادها استفاده کنید.

بیایید بررسی کنیم که چگونه می توانیم از صفحه کلید جدید در iOS 11 استفاده کنیم.

ارتقا به iOS 11

ارتقا به iOS 11

اولا، شما باید اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما به iOS 11 ارتقاء داده شده است.پس برای این منظور کافی است به Settings > General > Software Update بروید . دستگاه شما یا به شما می گوید که نرم افزار شما به روز است و یا اینکه امکان دانلود آخرین به روز رسانی را شما فراهم شده است. اطمینان حاصل کنید که iOS 11 یا نسخه بالاتر را بر روی دستگاه خود نصب کرده اید.

تایپ یک دست

تایپ با یک دست

بعد از اینکه از نصب بودن IOS 11 یا بالاتر بر روی دستگاه خود اطمینان حاصل کردید، بیایید تایپ کردن با یک دست را بررسی کنیم، یک ویژگی که شما می توانید در حالت عمودی در iPhone استفاده کنید. برنامه ای را که نیاز به استفاده از صفحه کلید روی صفحه دارد، مانند یادداشت ها، یادآوری ها یا ایمیل باز کنید. برای این مثال ما برنامه یادداشت ها را باز می کنیم. شروع به تایپ یک یادداشت جدید کنید.صفحه کلید ظاهر می شود. در حالی که آیفون شما در حالت عمودی قرار دارد ، دکمه Emoji یا دکمه globe را نگه دارید تا منوی نمایش سه طرح مختلف صفحه کلید را مشاهده کنید. طرح مرکزی صفحه کلید فعلی است، با کلیدی که تمام عرض صفحه را می گیرد.

برای تغییر مکان صفحه کلید به سمت چپ، روی نماد اولیه طرح در سمت چپ ضربه بزنید. صفحه کلید به سمت چپ حرکت می کند. در این حالت وقتی گوشی خود را در دست چپ خود نگه می دارید، به راحتی می توانید با انگشت شست دست چپ خود تایپ کنید. دوباره بر روی نماد Emoji ضربه بزنید و روی نماد سوم طرح که در سمت راست قرار دارد ضربه بزنید. صفحه کلید به سمت راست حرکت می کند، بنابراین می توانید گوشی را فقط با انگشت شست راست خود نگه دارید و به راحتی تایپ کنید.

برای بازگشت به صفحه کلید کامل، روی فلش سفید رنگ که در سمت چپ یا راست قرار دارد ضربه بزنید.

تعریف صفحه کلید پیش فرض در IOS 11

آن را به عنوان صفحه کلید پیش فرض قرار دهید

برای تعیین یک صفحه کلید یک دست به عنوان صفحه کلید پیش فرض در IOS 11  به Settings > General > Keyboard > One-Handed Keyboard بروید . بسته به اولویت شما، چپ یا راست را انتخاب کنید. پس از آن صفحه کلید همیشه در همان حالتی که انتخاب کرده اید ظاهر می شود تا زمانی که مجددا به همان تنظیمات برگردید و آن را غیر فعال کنید(خاموش) کنید.

iPad Key Flicks

iPad Key Flicks

این ترفند تنها بر روی iPad کار می کند (هرچند در iPad Pro با اندازه 12.9 اینچی وجود ندارد ). در نسخه های قبلی iOS، شما باید روی دکمه « 123» ضربه بزنید تا با تغییر طرح صفحه کلید بتوانید به شماره های مختلف و کاراکترهای ویژه دسترسی داشته باشید.در iOS 11 اینگونه نیست. برنامه ای را که نیاز به صفحه کلید دارد روی iPad خود باز کنید. ما باز هم، از یادداشت ها به عنوان موضوع تست استفاده می کنیم. توجه داشته باشید که هر کلید شخصیت و کارکترهای استانداردی با رنگ سیاه و یک کارکتر کوچکتر به رنگ خاکستری را نشان میدهد.اگر بر روی هر کلید یک ضربه آهسته(Tap) بزنید کارکترهای مشکی یا سفید رنگ که کارکتر اصلی هستند تایپ می شوند و اگر بر روی کلیدها تلنگر بزنید یعنی ضربه آهسته و منقطع، کارکترهای خاکستری و کوچک تایپ می شوند. با تلنگر زدن روی کلیدها کارکترها به ترتیب ظاهر می شوند.

حالت بزرگنمایی حروف (Uppercase Mode)

حالت بزرگنمایی حروف (Uppercase Mode)

با دو بار ضربه زدن بر روی کلید Caps Lock  به حالت بزرگنمایی می روید. بدون توجه به اینکه در حالت بزرگ یا حالت کوچک هستید، در این حالت اعداد و کاراکترهای خاصی در دسترس شما قرار می گیرد.

غیر فعال کردن Key Flicks

غیر فعال کردن Key Flicks

بدون هیچ نگرانی شما می توانید ترفند جدید تلنگر را غیر فعال کنید. برای این منظور به Settings > General > Keyboard بروید . سپس فقط گزینه “Enable Key Flicks” را خاموش کنید. صفحه کلید شما به سبک قدیمی بازگردانده می شود.

به نظر شما بهترین صفحه کلید آیفون کدام است؟ شما از چه صفحه کلیدی استفاده می کنید؟پاسخ ها و نظرات خود را در بخش دیدگاه ها در همین صفحه با ما در میان بگذارید.

Reactions

0
0
0
0
0
9
قبلا به این پست واکنش نشان داده شده.

واکنش ها

9

کسی این مطلب را نپسندید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *