نحوه شناسایی USB 3.0 و پورت های شارژ با نگاه به نماد آنها

لطفاورودیاعضویتپستهای دوستداشتنی
مقاله
نحوه شناسایی USB 3.0 و پورت های شارژ با نگاه به نماد آنها

تمام پورت های USB با هم برابر و یک نوع نیستند. USB ممکن است تبدیل به یک استاندارد جهانی قابل قبول برای اتصال دستگاه های جانبی به سیستم شما باشد، اما تمام پورت های USB موجود در سیستم شما یکسان نیستند. بعضی ها برای انجام برخی کارها ساخته نشده اند. شما ممکن است متوجه شده باشید که گوشی شما هنگام اتصال به یک پورت USB خاص سریعتر از زمانی که از یک دستگاه دیگر استفاده می کنید شارژ شود. در حالی که شارژ آهسته ممکن است با یک کابل داده ای مشکل ساز باشد، ممکن است گوشی شما به یک پورت USB شارژ وصل شده باشد. آنچه که شما باید انجام دهید این است که گوشی خود را به یک دستگاه به طور خاص ساخته شده برای شارژ وصل کنید. در اینجا نحوه شناسایی پورتهای USB را به عنوان پورت USB 3.0 و USB charging در سیستم شما آموزش می دهیم.

برای شناسایی یک پورت USB، نمادهای زیر را در کنار دستگاهی که میخواهید یک دستگاه را به آن متصل کنید، نگاه کنید.

نحوه شناسایی USB 3.0 و پورت های شارژ با نگاه به نماد آنها

شما ممکن است دو علامت را در یک زمان ممکن مشاهده کنید یعنی شما ممکن است نماد USB 3.0 و نماد پورت شارژ USB در کنار یک پورت تک پیدا کنید. همه اینها بدان معنی است که پورت برای USB 3.0 معطوف است و همچنین می تواند سریعتر دستگاه را شارژ کند. سیستم های جدیدتر احتمالا تنها یک پورت USB 2.0 خواهند داشت زیرا بیشتر مردم USB 3.0 را برای سرعت آن ترجیح می دهند. احتمالا تنها یک پورت شارژ وجود دارد.

نحوه شناسایی USB 3.0 و پورت های شارژ با نگاه به نماد آنها

یکی دیگر از راه های بسیار سریع برای شناسایی یک پورت USB 3.0 با مشاهده رنگ است. اگر سازنده نمادها را ارائه نکرده باشد، ممکن است به جای آن پورت مورد نظر را با رنگ آبی ساخته باشد و یا ممکن است هر دو کار را انجام داده و رنگ آن را در مقایسه با چسبیدن به نماد آسان تر کند.

نحوه شناسایی USB 3.0 و پورت های شارژ با نگاه به نماد آنها

پورتهایی که علامت رعد و برق ندارند، همچنان گوشی شما را شارژ خواهند کرد. آنها توانایی شارژ دستگاه دارند، اما قدرت این پورت ها محدود است و به همین دلیل است که باعث شارژ آهسته می شود. اگر گوشی خود را به پورت سمت راست متصل کرده اید اما هنوز شارژ آن به آرامی انجام می شود، سعی کنید این تست ها را انجام دهید. در نهایت ممکن است کابل داده شما خراب باشد.در اکثر لپ تاپ ها پورت شارژ تنها پورت USB است که حتی در زمان خاموش بودن لپ تاپ نیز اقدام به شارژ می کند.

اینطور است که شما می توانید پورت های USB را روی لپ تاپ یا سیستم دسکتاپ خود شناسایی کنید.

Reactions

0
0
1
0
0
0
قبلا به این پست واکنش نشان داده شده.

واکنش ها

1

کسی این مطلب را نپسندید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *