چگونه می توان در پاورپوینت تصاویر شفاف ساخت

لطفاورودیاعضویتپستهای دوستداشتنی
مقاله
چگونه می توان در پاورپوینت تصاویر شفاف ساخت

مایکروسافت پاورپوینت ویژگی به نام Transparent Color  در نوار خود دارد که می تواند پس زمینه را از یک تصویر حذف کند و آن را شفاف سازد . این قابلیت هنگامی که شما قصد طراحی infographics با استفاده از تصاویر clipart در پاورپوینت را دارید بسیار کاربرد دارد.

این نکته تنها در مورد تصاویر درج شده است.شما نمی توانید از این قابلیت برای تصاویر داخل اشکال استفاده کنید. اگر تصویر شما به شکل پر شده(Fill) باشد، گزینه Transparent Color موجود نخواهد بود. در ادامه قصد داریم تا نحوه کار با Transparent Color را به شما آموزش بدهیم. تصاویر استفاده شده در آموزش از محیط Office for Mac هستند، اما همه مراحل مشابه Office در Windows هستند.

نحوه تغییر شفافیت عکس در پاورپوینت

  1. تصویر یا پس زمینه ای را که میخواهید شفافیت آن را تغییر دهید انتخاب کنید.
  2. بر روی تصویر دو بار کلیک کنید. نوار ابزار Picture Format بر روی نوار نشان داده می شود.
  3. به Picture Format > Color بروید . روی فلش کوچک کنار آن کلیک کنید و از منوی کشویی Set Transparent Color را انتخاب کنید .نحوه تغییر شفافیت عکس در پاورپوینت
  4. هنگامی که نشانگر تغییر کرد، در تصویر رنگی را که می خواهید شفاف شود انتخاب کنید.
  5. برای بازگرداندن تغییرات رنگ، روی آیکن Reset Picture در همان گروه کلیک کنید.

نحوه تغییر شفافیت عکس در پاورپوینت

ابزار تنظیم شفافیت رنگ پاورپوینت، ابزار کاملی نیست. این ابزار دقیقا مانند ابزار Eyedropper در فتوشاپ نیست. دو مشکلی که در زمان استفاده از این ابزار بیشتر با آن برخورد می کنید عبارتند از:

  1. هنگامی که این فرآیند را با رنگ دیگری تکرار می کنید، شفافیت را از رنگ اول حذف می کند.
  2. همچنین رنگی را که برای شفافیت انتخاب می کنید ، اگر در تصویر اصلی قرار داشته باشد آن رنگ را حذف می کند.

شما در مورد مسئله شماره یک نمی توانید زیاد تحقیق کنید. اما یک راه حل برای مشکل دوم وجود دارد. شما می توانید همان رنگ را در هر منطقه ای که نمی خواهید آن را شفاف سازی کنید حفظ کنید.

محافظت از رنگ های تصویر با اشکال

با ابزار Freeform shape شکلی را برای پوشش ناحیه ای از تصویر که می خواهید حفظ کنید و همچنین شامل رنگ شفاف است ترسیم کنید:

محافظت از رنگ های تصویر با اشکال

این Freeform shape را با رنگی که شفاف کرده اید ( در این مثال رنگ سیاه ) پر کنید و آن را در پشت تصویر جلویی و در مقابل پس زمینه قرار دهید. برای این منظور بر روی شکل راست کلیک کنید و Send to Back > Send Backward را انتخاب کنید .سپس رنگ شفاف را تنظیم کنید.

در نسخه های قدیمی تر پاورپوینت، این ویژگی فقط در فایل های PNG و GIF کار می کرد. حالا شما می توانید حتی در تصاویر PDF و JPEG نیز این کار را انجام دهید. باز هم رنگ های جامد به شما بهترین نتایج را خواهند داد.

آیا دوست دارید تا مایکروسافت قابلیت انتخاب رنگ را کمی قدرتمند تر کند؟ چگونه رنگ شفاف را در یک تصویر پاورپوینت بصورت خلاقانه تنظیم می کنید؟در بخش نظرات منتظر پاسخ و نظر شما هستیم.

 

Reactions

0
0
0
0
0
0
قبلا به این پست واکنش نشان داده شده.

واکنش ها

کسی این مطلب را نپسندید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *