مدیریت سایت های برتر و نکات برجسته در فایرفاکس

لطفاورودیاعضویتپستهای دوستداشتنی
مقاله
مدیریت سایت های برتر و نکات برجسته در فایرفاکس

فایرفاکس یکی از بزرگترین به روزرسانی های خود را انجام داده است.این مرورگر نه تنها تغییرات اساسی در طراحی انجام داده است، بلکه عملکرد پایه خود را بهبود بخشیده و برخی از ویژگی های جدید را نیز اضافه کرده است. یکی از تغییراتی که شما متوجه آن خواهید شد، بر روی صفحه برگه جدید است. پیش از این، فایرفاکس به شما یک دسترسی سریع را نشان میداد که در طول زمان با وبسایت هایی که بیشتر بازدید می کردید، پر شده بود. در حال حاضر، در دو نوع مختلف آن را به شما نشان می هد.یکی از ریز عکسها و دیگری سایت های برتر و برجسته. سایت های برتر به نظر می رسد از سایت های برتر در Microsoft Edge الهام گرفته شده اما از سوی Mozilla از پیش تعیین نشده اند. آنها به سادگی وبسایت هایی را که بیشتر بازدید می کنید، نشان می دهند. نکات برجسته، وب سایت های اخیری را که بازدید کرده اید نشان می دهد. در اینجا نحوه مدیریت سایت های برتر و برجسته سازی در فایرفاکس توضیح داده شده است.

برای مدیریت سایت های برتر و برجسته در فایرفاکس، شما باید از preferences صفحه برگه جدید دیدن کنید. یک برگه جدید را باز کنید و دکمه چرخ دنده را در سمت راست بالا کلیک کنید.

مدیریت سایت های برتر و نکات برجسته در فایرفاکس

نمایش سایت های برتر بیشتر

به طور پیش فرض، شما شش سایت برتر را می بینید. برای مشاهده سایت های برتر بیشتر، گزینه Show Two Rows را فعال کنید. برعکس، اگر برجسته ها برای شما مفید باشند، می توانید سایت های برتر را در فایرفاکس غیر فعال کنید، با لغو «Top Sites’» در preferences صفحه برگه جدید می توانید سایت های برتر را در فایرفاکس غیر فعال کنید.

مدیریت سایت های برتر و نکات برجسته در فایرفاکس

ویرایش سایت های برتر

شما می توانید سایت های برتر را در فایرفاکس ویرایش کنید. به سادگی می توانید بر روی حباب کوچک در سمت راست بالای تصویر کوچک سایت که حاوی سه نقطه است کلیک کنید. شما می توانید آن را پین کنید، به این معنی که هیچ وب سایت دیگری بازدید می کنید، جایگزین آن نمی شود. شما همچنین می توانید آن را ویرایش، حذف  و یا از سابقه وب سایتهای دیده شده حذف کنید.

ویرایش سایت های برتر

مخفی کردن نکات برجسته

برای مخفی کردن موارد برجسته، preferences صفحه برگه جدید را باز کنید و تیک گزینه Highlights را بردارید.

ویرایش نکات برجسته

ویرایش نکات برجسته

برای ویرایش موارد برجسته، حباب کوچک را در بالا سمت راست موارد برجسته کلیک کنید. شما می توانید آن مورد را حذف و یا آن را از سابقه خود پاک کنید. گزینه ای برای ویرایش برجسته وجود ندارد زیرا آنها دائمی نیستند. آنها مرور می شوند و به طور دائمی ذخیره نمی شوند.

ویرایش نکات برجسته

فایرفاکس برای iOS و اندروید نیز یک گزینه برجسته دارد اما در حال حاضر هیچ راهی برای خاموش کردن آن وجود ندارد. این نسخه جدید فایرفاکس به کاربران دو نوع دسترسی سریع داده است؛ یکی دائمی تر است و برای وب سایت های مورد علاقه شما محفوظ است. سایر به روزرسانی ها به طور مرتب انجام می شود و راه های ساده برای یادآوری زبانه های اخیر از سابقه دیدار شما از وب سایت ها است.

Reactions

0
0
0
0
0
0
قبلا به این پست واکنش نشان داده شده.

واکنش ها

کسی این مطلب را نپسندید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *