چگونه تصاویر با فرمت HEIC را در ویندوز 10 نمایش دهیم

لطفاورودیاعضویتپستهای دوستداشتنی
مقاله
چگونه تصاویر با فرمت HEIC را در ویندوز 10 نمایش دهیم

اپل پشتیبانی از فرمت فضای ذخیره سازی جدید برای تصاویر و فیلم ها را با راه اندازی iOS 11 و macOS High Sierra پشتیبانی کرد. اگر شما یک آیفون دارید، برای اینکه بتواند با این فرمت کار کند، باید یک مدل آیفون شما 7 یا بالاتر باشد. اگر تلفن قدیمی دارید، عکس هایتان همچنان به عنوان JPEG ذخیره می شود. فرمت فایل جدید HEIC نامیده می شود و همانند تمام فرمت های فایل جدید، پشتیبانی از آن محدود است. ویندوز بطور طبیعی از این ویژگی پشتیبانی نمی کند، بنابراین شما باید تصاویر خود را به فرمت JPEG تبدیل کنید تا آنها را مشاهده کنید. اگر شما با نصب یک کدک مخالف نیستید، می توانید OpenTrans HEIC را نصب کرده و تصاویر HEIC را روی دسک تاپ ویندوز خود باز کنید و ببینید.

OpenTrans HEIC یک کدک را بر روی سیستم شما نصب می کند، در این صورت هر بیننده تصویری که از کدک پشتیبانی می کند باید بتواند فایل HEIC را باز کند. ما آن را با IrfanView و با Windows Photo Viewer تست کردیم. IrfanView نتوانست فایل را باز کند اما ویندوز Photo Viewer قادر به باز کردن آن بدون هیچ مشکلی بود.

مشاهده تصاویر HEIC در ویندوز

مشاهده تصاویر HEIC در ویندوز

OpenTrans HEIC یک کدک رایگان است که شما می توانید آن را دانلود و نصب کنید. پس از نصب، به پوشه ای که فایل HEIC در آن دارید بروید. بر روی فایل HEIC راست کلیک کرده و از منوی زمینه، گزینه Open With را انتخاب کنید. لیست برنامه ها را گسترش دهید و Windows Photo Viewer را انتخاب کنید. اگر شما از ویندوز 10 استفاده می کنید، ممکن است قبل از اینکه بتوانید از آن استفاده کنید، نیاز باشد که Windows Photo Viewer را فعال کنید.

مشاهده تصاویر HEIC در ویندوز

فایل در برنامه بدون هیچ گونه مجوز باز خواهد شد. کدک توصیه می کند قبل از نصب آن تمام برنامه ها را ببندید و شما باید این خواسته را برآورده سازید. اگرچه ممکن است با باز بودن برنامه های دیگر نصب با موفقیت انجام شود اما احتمال دارد که چیزی اشتباه شده و مشکلی در اجرا پیش بیاید. بهتر است قبل از نصب کدک تمام برنامه ها را ببندید.

فایل های HEVC

این کدک برای فایل های ویدئویی کار نمی کند. اپل همچنین فرمت فایل HEVC را برای فیلم های iOS 11 برای دستگاه های آیفون 7 و بالاتر از آن معرفی کرده. این کدک فقط برای فرمت تصویر یعنی فایل های تصویر HEIC است.

کدک های دیگری نیز برای فرمت HEIC برای ویندوز وجود دارد اما رایگان نیستند. یکی از ویژگی های برجسته این کدک این است که رایگان است و کاملا کار می کند. این کدک فقط با برنامه Windows Photo Viewer کار میکند و با برنامه Photos در ویندوز 10 کار نمی کند. بدون شک می توان گفت که اگر نسخه قدیمی ویندوز را داشته باشید، این کدک به همان اندازه که در ویندوز 10 کار می کند در نسخه های قدیمی نیز کارآمد است.

 

اگر شما نیز با فرمت HEIC کار کرده اید و آنها را در سیستم عامل ویندوز مشاهده کرده اید، می توانید تجربیات خودتان را در بخش نظرات با ما و دیگران در میان بگذارید.

Reactions

0
0
0
0
0
0
قبلا به این پست واکنش نشان داده شده.

واکنش ها

کسی این مطلب را نپسندید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *