نحوه گرفتن عکس از نقطه خاصی از صفحه نمایش در ویندوز 10

لطفاورودیاعضویتپستهای دوستداشتنی
مقاله
نحوه گرفتن عکس از نقطه خاصی از صفحه نمایش در ویندوز 10

در حالی که راهها و روش های بسیاری برای عکس گرفتن وجود دارد،با این حال اگر به دنبال یک راه سریع و ساده برای عکس گرفتن از یک بخش خاص از صفحه نمایش خود هستید، می توانید از کلیدهای میانبر صفحه کلید استفاده کنید که یک راه شناخته شده است.

نحوه گرفتن عکس از منطقه ای خاص در ویندوز 10

 نحوه گرفتن عکس از منطقه ای خاص در ویندوز 10

در حالی که ابزار Snipping ویندوز خیلی سریع برای ما از صفحه نمایش عکس میگیرد، اما یک راه سریعتر از آن نیز برای گرفتن تصاویر در ویندوز وجود دارد:

  1. هنگامی که پنجره مورد نظر باز و آماده شده است، از کلید میانبر Windows key + Shift + S استفاده کنید.
  2. هنگامی که شما این میانبر صفحه کلید را فشار می دهید، صفحه نمایش شما خاکستری رنگ می شود و یک ابزار Crosshair (شکل یک صلیب) ظاهر می شود.
  3. بخشی از صفحه ای که می خواهید تصویر آن را ذخیره کنید انتخاب کنید.
  4. در این حالت هیچ اتفاقی نمی افتد. منطقه انتخاب شده روی صفحه نمایش به سادگی در کلیپ بورد شما ذخیره می شود. سپس می توانید با استفاده از کلیدهای میانبر صفحه کلید Ctrl + V آن را به یک برنامه ویرایش عکس انتقال دهید.

تصاویر گرفته شده در ویندوز 10 را کجا بچسبانیم

پس از گرفتن تصویر از صفحه نمایش در ویندوز 10 شما می توانید عکس ذخیره شده در کلیپ بورد را به برنامه Paint ویندوز و یا یک برنامه قویتر همچون Photoshop انتقال دهید.(به ویژه اگر نیاز به علامت گذاری یا ویرایش تصویر خود دارید)

همچنین شما می توانید تصویر را مستقیما به Word، Outlook یا هر برنامه دیگری که از لایه های تصویر پشتیبانی می کند، انتقال داده و در آن بجسبانید. شما حتی می توانید تصویر را مستقیما به یک توییت توییتر یا وضعیت فیس بوک بفرستید تا آن را به صورت عمومی به اشتراک بگذارید بدون اینکه آن را برای اولین بار در کامپیوتر خود ذخیره کنید.

ابزار پیشرفته تر برای عکس گرفتن

اگر ترجیح می دهید از ابزار Snigging ویندوز استفاده کنید، ویندوز کلیدهای میانبر بسیاری را برای سرعت بخشیدن به کار با این ابزار ارائه داده است اما متاسفانه شما برای استفاده از کلیدهای میانبر باید ابتدا برنامه Snigging را اجرا کنید تا بتوانید از کلیدهای میانبر صفحه کلید استفاده کنید. اگر بخواهید می توانید خودتان یک میانبر صفحه کلید برای باز کردن ابزار Snipping Tool ایجاد کنید .

به غیر از Snipping Tool، برنامه های دیگری نیز وجود دارند که به شما برای گرفتن عکس در محیط ویندوز کمک می کنند.برای مثال،نرم افزار ShareX که رایگان و منبع باز است و ویژگی های اضافی مانند فیلترها و علامت گذاری با برچسب، امکان عکس تمام صفحه از صفحه نمایش و یا پنجره فعال فعلی و حتی پشتیبانی از فیلم برداری در فرمت های ویدئویی و یا GIF را دارد.

به نظر شما بهترین روش برای گرفتن عکس در ویندوز چیست؟ شما از چه روش و برنامه ای استفاده می کنید؟ پاسخ های خودتان را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 

Reactions

0
0
0
0
0
0
قبلا به این پست واکنش نشان داده شده.

واکنش ها

کسی این مطلب را نپسندید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *