نحوه تغییر اندازه و ترکیب لایه ها در فتوشاپ

لطفاورودیاعضویتپستهای دوستداشتنی
مقاله
نحوه تغییر اندازه و ترکیب لایه ها در فتوشاپ

یکی از ویژگی های قدرتمند و کم اهمیت پنداشته شده فتوشاپ توانایی سازماندهی طراحی شما در لایه ها است. با استفاده از لایه ها، می توان عناصر را به صورت غیر مخرب و آسان در طراحی تنظیم و یا حذف کرد.

نحوه تغییر اندازه لایه ها در فتوشاپ

  • اطمینان حاصل کنید که لایه ای که می خواهید تغییر اندازه دهید در پانل لایه با کلیک بر روی آن انتخاب کرده اید. (اگر شما نمیتوانید پنل لایه ها را ببینید، به Window > Layers بروید تا آن را باز کنید.)
  • در پانل ابزار، ابزار Rectangular Marquee را انتخاب کنید (یا از میانبر صفحه کلید M استفاده کنید ).
  • راست کلیک بر روی هر قسمت بوم و انتخاب Free Transform . یک جعبه محدود کردن در اطراف لایه ای که می خواهید تغییر اندازه بدهید ظاهر می شود.
  • روی یکی از گوشه های لایه کلیک کنید، کلید Shift را نگه دارید تا نسبت ابعاد را حفظ کنید و گوشه ای را در خارج از ما بکشید بسته به اینکه آیا می خواهید تصویر را کوچکتر یا بزرگتر کنید. شما همچنین می توانید کلید Alt را نگه دارید، اگر می خواهید آن را در همان نقطه مرکزی نگه دارید و تغییر سایز بدهید.
  • در نهایت که تغییر اندازه دادید کلید Enter را بزنید تا از حالت تغییر اندازه خارج شوید.

نحوه تغییر اندازه لایه ها در فتوشاپ

شما همچنین می توانید درصد را تغییر دهید. پس از انتخاب Free Transform، به جای استفاده از کادر محدود برای تغییر اندازه تصویر خود، فقط درصد عرض یا ارتفاع را در منو که در بالای فتوشاپ ظاهر می شود تغییر دهید. اطمینان حاصل کنید که ابعاد عرض و ارتفاع با دکمه نسبت ابعاد (شکل زنجیر که در تصویر زیر مشخص شده) حفظ شده باشد.یعنی باید این گزینه فعال باشد.

aspect ratio button

نحوه ادغام لایه ها در فتوشاپ

اگر میخواهید چندین لایه را مستقل از یکدیگر تغییر دهید، می توانید آنها را ادغام کنید. البته، هنگامی که لایه ها را ادغام می کنید، نمی توانید آنها را به راحتی جدا کنید، به ویژه در طراحی های پیچیده.

  • لایه هایی که می خواهید ادغام کنید با پایین آوردن کلید Command (Mac) یا کلید Control (Windows)  بر روی آنها کلیک و لایه های مورد نظر را انتخاب کنید. اگر می خواهید لایه های متوالی را انتخاب کنید، می توانید به جای Control کلید Shift را نگه دارید.
  • بر روی هر یک از لایه های انتخاب شده کلیک راست کرده و Merge Layers را انتخاب کنید و یا از کلید میانبر Control + E استفاده کنید.

نحوه ادغام لایه ها در فتوشاپ

اگر می خواهید همه لایه ها را در تصویر خود ادغام کنید، لازم نیست هر لایه را انتخاب کنید. فقط روی یکی از لایه ها کلیک راست کرده و Flatten image را انتخاب کنید .

ابزارهای مورد علاقه یا نکات مورد استفاده برای استفاده بهتر و بیشتر از فتوشاپ چیست؟ نظرات و نکات خود را با ما و سایر دوستان در میان بگذارید.

Reactions

0
0
0
0
0
0
قبلا به این پست واکنش نشان داده شده.

واکنش ها

کسی این مطلب را نپسندید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *