آموزش فعالسازی صفحه نمایش سیاه و سفید در سیستم عامل ها

لطفاورودیاعضویتپستهای دوستداشتنی
مقاله
آموزش فعالسازی صفحه نمایش سیاه و سفید در سیستم عامل ها

سعی کنید صفحه نمایش خود را به حالت سیاه و سفید ببرید. حتما شگفت زده خواهید شد و باعث می شود تمرکز بیشتری بر روی کار خود داشته باشید. البته این عمل برای طراحان حرفه ای که نیاز به رنگ دارند توصیه نمی شود اما اگر شما در حال تهیه یک گزارش خسته کننده و یا نوشتن یک مقاله پژوهشی هستید، حالت سیاه و سفید صفحه نمایش پیشنهاد خوب و جذابی برای شما خواهد بود.

صفحه سیاه و سفید در ویندوز 10

ویندوز 10 دارای یک ویژگی فیلتر رنگ داخلی است. این قابلیت برای کاربرانی است که از کوررنگی رنج می برند ، همچنین دارای گزینه ای با رنگ grayscale می باشد که می تواند صفحه شما را سیاه و سفید کند.

برنامه فعالسازی این قابلیت Settings app را باز کنید و به Ease of Access بروید. به برگه Color & high contrast بروید و سوئیچ Apply color filter را روشن کنید. از فیلد “Choose a filter”  گزینه  Grayscale را انتخاب کنید.

صفحه سیاه و سفید در ویندوز 10

فیلتر به درستی اعمال می شود و شما نیازی به راه اندازی مجدد سیستم خود و یا خروج و ورود دوباره به سیستم ندارید.این قابلیت را میتوان به آسانی خاموش کرد.

صفحه سیاه و سفید در ویندوز 10

ویندوز 7

ویندوز 7 ویژگی Ease of Access را دارد، اما فیلتر رنگی مانند ویندوز 10 ندارد. در این مورد، ساده ترین راه برای تبدیل صفحه نمایش شما به سیاه و سفید این است که اشباع(saturation) صفحه نمایش خود را به 0 کاهش دهید. این کار را از طریق کنترل پنل کارت گرافیک خود انجام دهید. اگر از مانیتور خارجی استفاده می کنید،
سطوح اشباع آن را از طریق کنترل های مانیتور خود تغییر ندهید.

برای گرافیک اینتل ، بر روی یک منطقه خالی دسکتاپ خود  راست کلیک کنید و Intel Graphics Settings را انتخاب کنید. در پانل settings ، به Display>Color Settings بروید. نوار لغزنده saturation را به سمت چپ بکشید تا مقدار آن به 0 برسد و یک صفحه سیاه و سفید باقی بماند.

ویندوز 7

اگر از یک کارت گرافیک NVIDIA یا AMD استفاده می کنید، گزینه مشابهی را در کنترل پنل برای GPU خود پیدا خواهید کرد.

در صورتی که کارت گرافیک شما اجازه تغییر اشباع را ندهد، برنامه NegativeScreen را که دارای گزینه سیاه و سفید است و با WindowsXP و بالاتر کار می کند، امتحان کنید.

صفحه نمایش سیاه و سفید در macOS

محصولات اپل دارای گزینه های دسترسی بسیار خوبی هستند که یکی از آنها فیلتر صفحه است. System preferences را باز کنید و به Accessibility بروید. Display را از ستون سمت چپ انتخاب کنید و از گزینه های سمت راست گزینه “Use grayscale” را انتخاب کنید.

صفحه نمایش سیاه و سفید در macOS

مانند گزینه ویندوز 10، صفحه نمایش شما به یک صفحه نمایش سیاه و سفید تبدیل می شود. شما مجبور نیستید از Mac خارج شوید و یا آن را مجددا راه اندازی کنید.شما این گزینه را همانطور که فعال کردید می توانید غیر فعال و خاموش کنید.

صفحه نمایش سیاه و سفید در macOS

تجربیات خود را با صفحه نمایش سیاه و سفید و این قابلیت در سیستم عامل های مختلف در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

Reactions

0
0
0
0
0
0
قبلا به این پست واکنش نشان داده شده.

واکنش ها

کسی این مطلب را نپسندید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *