راهنمای کامل نحوه استفاده از Gmail در حالت آفلاین

لطفاورودیاعضویتپستهای دوستداشتنی
مقاله
راهنمای کامل نحوه استفاده از Gmail در حالت آفلاین

هر کس که با ایمیل کار میکند و از طریق ایمیل با دیگران تماس برقرار می کند، می داند که کار کردن با ایمیل ها و پردازش آنها نیاز به اتصال به اینترنت فعال دارد. یک اتصال اینترنتی ضعیف و بد می تواند شما را با محدودیت یا حتی عدم دسترسی به ایمیل هایتان روبرو کند. آیا تمایل دارید تا Gmail خودتان را در حالت آفلاین چک کنید و به همه ایمیلهایتان بدون اینترنت دسترسی داشته باشید ؟

این یک مزیت واقعی است، مخصوصا وقتی که مسافرت میکنید یا در حال پرواز هستید. خوشبختانه، اگر از Gmail استفاده می کنید، این شانس برای شما وجود دارد و خوش اقبال هستید. امروز، بیایید تا با هم ببینیم چگونه شما می توانید این قابلیت را راه اندازی کرده و از Gmail در حالت آفلاین استفاده کنید.

قبل از شروع این مطلب را مطالعه کنید

همانطور که ممکن است حدس بزنید، Gmail Offline را می توان تنها با Google Chrome استفاده کرد. هرگز نباید آن را در رایانه های عمومی یا رایانه ای تنظیم کنید زیرا ایمیل ها در ذخیره سازی مرورگر ذخیره می شوند. به دلایلی، اگر مجبور باشید، به یاد داشته باشید که برنامه را بعد از اتمام کامل در قسمت بعد، حذف کنید.

بدیهی است، قبل از شروع به استفاده از آن در حالت آفلاین، به اینترنت وصل شوید. هنگامی که شما آن را راه اندازی کردید می توانید از این طریق ایمیل های خود را مرور، جستجو، بایگانی و یا حذف کنید. شما حتی می توانید ایمیل ها خود را بنویسید و آنها را جهت ارسال به صف بفرستید.به محض اتصال شما به اینترنت ایمیل های موجود در صف ارسال می شوند.

اکنون که با اصول اولیه آشنا هستید، در ادامه به نحوه شروع کار خواهیم پرداخت.

چگونه از Gmail در حالت آفلاین استفاده کنیم

برنامه Gmail Offline را دریافت کنید

برنامه Gmail Offline را در فروشگاه وب Chrome باز کنید. روی Add to Chrome > Add app کلیک کنید. بعد، در نوار آدرس تایپ کنید : chrome: // apps و کلید اینتر را بزنید . Gmail Offline را پیدا کرده و باز کنید.

فعال کردن Gmail Offline

اولین بار که برنامه را باز میکنید، از شما درخواست مجوز برای دسترسی آفلاین به ایمیل می کند که شما باید مطابق تصویر زیر این اجازه را به برنامه بدهید.

فعال کردن Gmail Offline

Allow Offline mail  را انتخاب و روی Continue کلیک کنید. اکنون همگامسازی ایمیلهای شما برای استفاده آفلاین آغاز خواهد شد.

پیکربندی Gmail Offline

به طور پیشفرض، فقط ایمیلهای هفته گذشته همگامسازی میشوند. اگر میخواهید ایمیلهای قدیمی را همگامسازی کنید، روی نماد چرخدنده که مربوط به Settings است در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. برای دانلود ایمیلها می توانید یکی از past week, 2 weeks, یا a month را برای هفته گذشته، 2 هفته یا یک ماه انتخاب کنید . برای اعمال تغییرات بر روی Apply کلیک کنید.

پیکربندی Gmail Offline

در همان پنجره تنظیمات، شما می توانید یک پاسخ خودکار با موضوع مثلا تعطیلات ایجاد کنید تا این پیام بطور خودکار در پاسخ به هر ایمیلی که دریافت می کنیدارسال شود. این قابلیت به شما این امکان را می دهد تا به افرادی که برای شما ایمیل ارسال می کنند اطلاع دهد که شما در حال حاضر دسترسی به اینترنت ندارید و از محیط اینترنت دور هستید و لذا ممکن است کمی طول بکشد تا به آنها پاسخ بدهید.

از آنجا که شما از Gmail Offline استفاده می کنید، شانس خوبی برای دسترسی به اینترنت وجود دارد. در چنین مواردی، ایده خوبی است که این پیام تعطیلات را برای پاسخ به ایمیل های دریافتی خود تنظیم کنید. نحوه فعالسازی پیام خودکار تعطیلات:

  1. کلید Vacation Responder به موقعیت ON تغییر دهید.
  2. یک Start date و End date را مشخص کنید. پیام خودکار پاسخ، به صورت خودکار در طول این دوره به عنوان پاسخ به ایمیل های دریافتی فرستاده می شود.
  3. یک Subject و یک Message را وارد کنید.
  4. گزینه Only send a response to people in my Contacts را فعال کردن فقط کنید.
  5. برای اعمال تغییرات بر روی Apply کلیک کنید.

نحوه فعالسازی پیام خودکار تعطیلات

نحوه دسترسی و استفاده از Gmail Offline

برای باز کردن برنامه Gmail Offline، در نوار آدرس عبارت chrome://apps تایپ کنید. Gmail Offline را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید . همچنین می توانید نماد آن را به Bookmarks بکشید تا آن را برای دسترسی سریعتر پین کنید.

رابط کاربری Gmail Offline براساس رابط Gmail تبلت است. رابط کاربری دارای تنظیم دوبعدی است. پنجره چپ تمام ایمیل های دریافتی را لیست می کند. برای دسترسی به سایر پوشه ها، روی دکمه منو (سه خط افقی) در بالا سمت چپ کلیک کنید. در اینجا می توانید ایمیل های خود را ارسال کنید ، پیش نویس ها، سطل زباله، هرزنامه ها یا ایمیل های خود را با استفاده از برچسب ها فیلتر کنید.

نحوه دسترسی و استفاده از Gmail Offline

برای جستجوی ایمیل های خود، به سادگی عبارت مورد نظر جهت جستجو را در نوار جستجو تایپ کنید و Enter را بزنید. برنامه Gmail Offline بسیاری از قابلیت های جیمیل را ندارد، اما خوشبختانه، هنوز هم می توانید از اپراتورهای یا عملگرهای جستجوی پیشرفته جیمیل برای محدود کردن جستجوی خود استفاده کنید.

عملگرهای جستجوی پیشرفته جیمیل

برای نوشتن یک ایمیل جدید، روی نماد قرمز نوشتن کلیک کنید. بعد از تایپ پیام و وارد کردن آدرس ایمیل گیرنده، روی Send ضربه بزنید. این پیام در حال حاضر در پوشه صندوق پستی قرار دارد . به محض اینکه رایانه شما به اینترنت متصل شود، ایمیل فرستاده می شود.

نوشتن یک ایمیل جدید

پنل سمت راست، محتوای پیامی را که در قسمت چپ انتخاب کرده اید نمایش می دهد. برای پاسخ دادن یا ارسال پیام، به پایین پیام بروید. در اینجا، روی Reply کلیک کنید تا به فرستنده پاسخ داده شود، یا برای ارسال ایمیل به فرد دیگر بر روی Forward  کلیک کنید.

forward the email

شما می توانید با استفاده از دکمه های Archive یا Delete در نوار بالا یک ایمیل خاص را بایگانی یا حذف کنید. برای مشاهده گزینه های اضافی، روی نماد کوچک arrow-down در کنار دکمه Delete کلیک کنید. در این قسمت شما میتوانید ایمیل را به یک پوشه منتقل کنید و یا یک برچسب به آن اختصاص دهید. نادیده گرفتن، گزارش هرزنامه و غیره از دیگر گزینه های این بخش است.

نحوه دسترسی و استفاده از Gmail Offline

اگر می خواهید یک عمل را بر روی چندین ایمیل در یک زمان انجام دهید، ایمیل ها را با استفاده از چک باکس ارائه شده در کنار آنها انتخاب کنید. روی Archive یا Delete کلیک کنید . هر عملی را که در Gmail Offline انجام دهید ، زمانی که رایانه شما به اینترنت متصل می شود، با Gmail همگام سازی می شود.

Gmail Offline

نحوه حذف Gmail Offline

حذف برنامه Gmail Offline از Chrome دارای یک فرایند دو مرحله ای است. اولین گام این است که همه داده های محلی ذخیره شده را حذف کنید. برای انجام این کار، بر روی دکمه منو (سه نقطه عمودی) در Chrome کلیک و سپس بر روی Settings کلیک کنید .

به پایین بروید و روی Advanced کلیک کنید. به Content Settings > Cookies > See all cookies and site data > Remove all بروید . کادر محاوره ای تایید ظاهر خواهد شد. روی Clear all کلیک کنید تا پاک شود.

نحوه حذف Gmail Offline

اکنون که داده های ذخیره شده را پاک کرده اید، می توانید برنامه Gmail Offline را حذف کنید. برای انجام این کار chrome://apps را در نوار آدرس تایپ کنید. بر روی Gmail Offline راست کلیک کرده و بر روی Remove from Chrome کلیک کنید.

نحوه حذف Gmail Offline

محدودیت های Gmail Offline

یک نکته قابل توجه این است که Gmail Offline به Google Chrome نیاز دارد. در حالی که ممکن است Chrome انتخاب اکثر کاربران باشد، اما بسیاری از کاربران نیز از  مرورگرهای بزرگ دیگر استفاده می کنند.

نکته دیگر اینکه برای بازکردن ایمیلها Chrome باید همیشه باز باشد. این باز بودن مدام مرورگر کروم می تواند به شدت منابع سیستم را مورد استفاده قرار دهد، به خصوص در سیستم عامل مک.

شاید یک جایگزین برای کاربران غیر کروم که بتوانند برای مرور آفلاین ایمیل ها استفاده کنند، تنظیم یک سرویس ایمیل برای استفاده از Gmail است . مشتریان ایمیل دسکتاپ می توانند ایمیل های خود را به صورت محلی دانلود کنند، در حالی که شما آفلاین هستید، می توانید اقدامات خود را بر روی آنها انجام دهید.

Gmail Offline یک نسخه ضعیف و پایینتر از Gmail است و از همه ویژگی های آن برخوردار نیست. حداکثر اندازه پیوست برای یک پیوست تنها 5 مگابایت است، در حالی که برای رابط استاندارد جیمیل 25MB است. با این حال، شما می توانید پیوست های متعدد تا 25MB را به یک پیام الحاق کنید. میانبرهای صفحه کلید در Gmail می تواند به شما کمک کند سریعتر حرکت کنید، اما نسخه آفلاین از آنها پشتیبانی نمی کند. همچنین، برخی از ویژگی ها را از دست می دهید. ویژگی های مهمی که می تواند به شما در افزایش بهره وری کمک کند.

بدون اینترنت؟ بدون مشکل

در حالی که ویژگی های Gmail Offline قطعا محدود است، اما واقعا یک چیز خوب است که به کاربران اجازه می دهد پیام های Gmail خود را مدیریت کنند. زمانی که در حال پرواز هستید و یا در کنار ساحل بدون اینترنت هستید، می توانید ایمیل هایتان را کنترل کنید.

آیا شما هم Gmail Offline را تنظیم کرده اید؟ تجربه شما چگونه است؟ پاسخ ها و نظراتتان را در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید.

Reactions

0
0
0
0
0
0
قبلا به این پست واکنش نشان داده شده.

واکنش ها

کسی این مطلب را نپسندید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *