نحوه مشاهده و حذف تاریخچه فعالیت ها در ویندوز 10

لطفاورودیاعضویتپستهای دوستداشتنی
مقاله
نحوه مشاهده و حذف تاریخچه فعالیت ها در ویندوز 10

ویندوز 10 تاریخچه فعالیت شما را جمع آوری کرده و در هر دو مورد کامپیوتر  شما و فضای ابری ذخیره می کند، از سابقه مرور تا اطلاعات مکان و غیره. خوشبختانه مایکروسافت این امکان را برای دیدن تمام داده هایی که در حال ذخیره است آسان می کند و امکان حذف آنها را نیز به شما می دهد.

ویندوز 10 چه اطلاعاتی را ردیابی و ذخیره می کند؟

داده هایی که ویندوز جمع آوری می کند عبارتند از:

  • سابقه مرورگر Edge
  • سابقه جستجوی بینگ
  • داده های موقعیت مکانی (در صورت فعال بودن)
  • دستورات صوتی Cortana

اگر از Microsoft’s HealthVault یا Microsoft Band device استفاده می کنید، هر فعالیتی که از طریق آن سرویس جمع آوری شده نیز ذخیره می شود. مایکروسافت می گوید این داده ها را جمع آوری می کند تا نتایج و محتوای مناسب تر را برای شما فراهم کند.

چگونه تاریخچه فعالیت ویندوز 10 را حذف کنیم؟

به راحتی می توانید ببینید که چه داده هایی ذخیره شده اند و چگونه می توانید آنها را حذف کنید. دو راه وجود دارد که می توانید تاریخچه فعالیت خودتان را پاک کنید.یک راه به طور مستقیم در تنظیمات رایانه خود و راه دیگر از طریق حساب cloud مایکروسافت (اگر دارید). برای حذف تاریخچه فعالیتها بر روی کامپیوتر خود، موارد زیر را انجام دهید:

  1. به Settings > Privacy > Activity History بروید .
  2. زیر Clear Activity History، روی دکمه Clear کلیک کنید.

اگر میخواهید از ادامه دادن جمع آوری این دادهها در ویندوز جلوگیری کنید، در زیر « Collect Activities» گزینه Let Windows collect my activities را انتخاب کنید.

چگونه تاریخچه فعالیتها در ویندوز 10 را مشاهده کنیم؟

به Settings > Privacy > Activity History بروید و روی Manage my activity info کلیک کنید.
یک پنجره مرورگر باز خواهد شد که ممکن است از شما بخواهد تا وارد حساب کاربری خود شوید.البته اگر قبلا وارد نشده اید. همچنین می توانید با رفتن به این صفحه microsoft.com/privacy/activity-history  به بخش ورود به حساب خود برسید.
در اینجا، شما باید داده های خود را به دسته های ذکر شده در بالا تقسیم کنید: تاریخ مرور، تاریخچه جستجو، فعالیت مکانی، فعالیت صوتی، دفترچه یادداشت Cortana و فعالیت های سلامتی. شما می توانید داده ها موجود در هر قسمت را مشاهده و با کلیک روی دکمه clear که مربوط به هر بخش است، و سپس بر روی دکمه تایید انها را حذف کنید.

چگونه تاریخچه فعالیتها در ویندوز 10 را مشاهده کنیم؟

شما همچنین می توانید بر روی زبانه تاریخ فعالیت کلیک کنید تا لیست کامل انواع تمام داده ها را مشاهده کنید: صدا، جستجو، سابقه مرور و اطلاعات مکانی. همچنین مایکروسافت با کلیک کردن بر روی هر دسته آنها را برای شما فیلتر می کند و دسترسی به داده های هر دسته را برای شما آسان می کند.

چگونه تاریخچه فعالیتها در ویندوز 10 را مشاهده کنیم؟

آیا شما از قابلیت ذخیره تاریخچه فعالیتها در ویندوز استفاده می کنید و یا اینکه ترجیح می دهید تمام این گزینه ها را غیرفعال کنید؟ می توانید پاسخ و نظر خودتان را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

Reactions

0
0
0
0
0
0
قبلا به این پست واکنش نشان داده شده.

واکنش ها

کسی این مطلب را نپسندید؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *